Czy udało Ci się wyjść z pingwina?

pingwin updateW trakcie procesu pozycjonowania stron może dojść do pewnych problemów związanych np. z nałożeniem filtra na pozycjonowaną stronę lub bardzo często się i tak zdarza, że pozycjonując stronę wiele miesięcy czy nawet lat natrafimy w tym czasie na jakąś aktualizację algorytmu, która spowoduje, że nasza strona spadnie w wynikach wyszukiwania. Spadek będzie spowodowany np. zbyt dużą optymalizacją lub po prostu nowy algorytm wyszukiwarki będzie patrzył bardziej restrykcyjnie na linki prowadzące do naszej strony. Wówczas musimy wyciągnąć wnioski i dopasować metody pozycjonowania do nowego algorytmu.

Jedną z największych zmian w algorytmie wprowadziło google jakiś czas temu. Zmiana ta nazwana została nazwą pingwina…nie wiedzieć czemu. Po wprowadzeniu takiej aktualizacji wiele stron utraciło swoje pozycje w wynikach. Nie wiedząc co robić właściciele stron zaczęli poszukiwać w internecie sposobów na wyjście z tego filtra. Opracowano kilka metod – skutecznych. Mimo to nie wszystkim udało się przywrócić stronę na pozycje sprzed aktualizacji. Siedem tygodni temu natomiast wprowadzony został Pingwin 2.0.

Ciekawą ankietę i statystyki przygotował blog Search Engine Roundtable pokazując ilu osobom dotkniętym tą aktualizacją udało się wyjść z pingwina. Przeszło pięćdziesiąt procent ich czytelników zostało dotkniętych tą aktualizacją! Z pierwszego pingwina udało się całkowicie wyciągnąć stronę dziewięciu procentom czytelników. Obecnie na stronie tego znanego bloga o seo prowadzona jest ankieta, w której można zabrać głos i odpowiedzieć na pytanie czy udało się wyjść Tobie z pingwina. W tej chwili przeszło 60% odpowiedzi jest negatywnych.

A jaka by była Twoja odpowiedź?